Skip directly to content

Akwitania

Region Akwitania
Wakacje na barce Akwitania

 

W regionie Akwitania (Aquitaine) w południowo zachodniej Francji, trasa Państwa urlopowego rejsu powiedzie przez dolinę Garonny (Garonne), wzdłuż rzeki Baïse lub w dół rzeki Lot. Malownicze równiny z pokrytymi winoroślą pagórkami, poprzegradzane zalesionymi dolinami, zachęcają do pikniku nad brzegiem. Warto zafundować sobie odrobinę odpoczynku podczas urlopu na barce w Akwitanii. Średniowieczne wioski brukowane polnymi kamieniami i szkieletowe domy oczekują Państwa odwiedzin przy okazji urlopu na barce w Akwitanii. Sławne na całym świecie marki czerwonego wina Margaux, St. Emilion, Graves i Medoc, którymi mogą się Państwo delektować przy okazji wakacji, pochodzą właśnie z Akwitanii. Nie ma się co dziwić, że Akwitania jest regionem najbardziej znanym wśród smakoszy – pyszne Fois Gras, znakomity Armagnac (francuska Brandy) i fantastyczne wina pieszczą podniebienie! 
 
Wizyta w Akwitanii jest gastronomicznym doświadczeniem szczególnego rodzaju. W tym regionie mogą Państwo również odkryć urok historycznych murów wzdłuż kanału Lateral à la Garonne. Podczas urlopu na barce w Akwitanii powinni Państwo odwiedzić wspaniały klasztor von Moissac, historyczne miasto Nerac oraz romański most w Barbaste z okrągłymi łukami. Radzimy spróbować czerwonego wina w Buzet i Armagnac w Condom. Niezapomniane wrażenia zapewnią Państwu również spacery wąskimi alejkami położonego na wzgórzu Meilhan. 
 
Więcej informacji na temat szlaku turystycznego w regionie Akwitanii oraz propozycji tras, floty i możliwości rezerwacji online wakacji na barce w regionie Akwitanii znajdą Państwo na anglojęzycznej stronie internetowej Le Boat!