Skip directly to content

Alzacja-Lotaryngia/Saara/Luksemburg

Region Alzacja Lotaryngia Luksemburg Saara
Wakacje na barce Alzacja

 

Region Alzacji jest najmniejszą prowincją Francji z wyraźnymi wpływami niemieckimi. Wakacje na barce w tym regionie, do którego należy zaliczyć również Lotaryngię, Luksemburg i Saarę, to podróż przez trzy różne kraje: Francję, Luxemburg i Niemcy. Podczas urlopu na barce w regionie Alzacji mogą Państwo odwiedzić Strasburg, siedzibę Parlamentu Europejskiego. Szkieletowe, znakomicie zachowane budowle średniowiecznych wsi mieszają się w tym regionie z winnicami rozciągającymi się wzdłuż szlaków wodnych. Wśród krajobrazów Alzacji wiją się trasy rowerowe i spacerowe.
 
Region Alzacja Lotaryngia Saara Luksemburg stanowi mieszaninę trzech kultur. Polecamy zwiedzenie Strasburga, poznawanie leśnych wzgórz i dolin regionu oraz łowienie ryb lub pływanie w jeziorze Gondrexange. Podczas wakacji na barce w regionie Alzacji mogą Państwo podążać śladem najsławniejszych w regionie wytwórców wina i piwa oraz zobaczyć imponującą konstrukcję – podnośnię statków w Arzviller nad kanałem de la Marne au Rhône. Koniecznie muszą Państwo wypić szklaneczkę Rieslinga i zjeść kawałek babki drożdżowej (Kugelhopf) z rodzynkami i migdałami – alzackiej specjalności.
 
Więcej informacji na temat szlaku turystycznego w regionie Alzacja Lotaryngia Saara Luksemburg oraz propozycji tras, floty i możliwości rezerwacji online wakacji na barce w regionie Alzacja Lotaryngia Saara Luksemburg znajdą Państwo na anglojęzycznej stronie internetowej Le Boat!