Skip directly to content

Canal du Midi

Region Canal du Midi
Urlop na barce Canal du Midi

 

Kanał du Midi w regionie Canal du Midi jest najstarszym europejskim szlakiem wodnym. Warto zobaczyć jego wielkość i wyjątkowy kształt. Idealne miejsce na urlop na barce! Zapraszamy Państwa do spędzenia urlopu na barce w regionie Canal du Midi, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj mogą Państwo płynąć wzdłuż słonecznych wzgórz i winnic aż do naturalnych plaż morza śródziemnego. Podczas urlopu na barce warto przemierzyć Etang de Thau, wielkie jezioro słonowodne, na którego brzegach znajdują się liczne piękne porty rybackie i warte odwiedzenia restauracje serwujące dania z ryb. 
 
Warto zachwycić się czarem południa! Kanał du Midi jest najstarszym sztucznym szlakiem wodnym w Europie. Podczas spędzania urlopu na barce na kanale du Midi koniecznie trzeba pamiętać o odwiedzeniu zbudowanego w 14 wieku zamku w Argens. Powinni Państwo również zajrzeć do Carcassonne, średniowiecznego miasta, które również zostało uznane za pomnik dziedzictwa kulturowego, oraz do romantycznego miasta Narbony (Narbonne), którego stary port zatopił się w kurzawce. 
 
Więcej informacji na temat szlaku turystycznego w regionie Canal du Midi oraz propozycji tras, floty i możliwości rezerwacji online wakacji na barce w regionie Canal du Midi znajdą Państwo na anglojęzycznej stronie internetowej Le Boat!