Skip directly to content

Burgundia Franche-Comté

Region Burgundia Franche-Comté
Wakacje na barce Franche-Comté

 

Smakosze i znawcy wina uważają, że region Burgundia Franche-Comté to prawdziwy raj! Ta część Francji jest znany jako ojczyzna dobrego wina i klasycznej kuchni. Dijon, stolica książąt Burgundii, oferuje wyjątkową architekturę, piękne malarstwo i inne skarby kultury z czasów, w których uważano, że właśnie tu osiadł najbardziej wpływowy ród zachodniej części Europy. Podczas wakacji na barce spędzanych w regionie Burgundia Franche-Comté będą Państwo spotykać na swej drodze winnice, warto więc przerwać żeglugę, aby posmakować wyrobów o tak sławnych nazwach jak Pommard, Nuits St George i Changy. 
 
Burgundia Franche-Comté jest jedną z najbogatszych części Francji. Podczas wakacji spędzanych na barce warto odwiedzić wiekową cytadelę Besançon. Podróżując drogą wodną, miną Państwo pełne wyjątkowego uroku Wogezy. Mogą Państwo również odwiedzić winnice w okolicach Macon, gdzie uprawia się szczególnie dużo winogron. W celu uzupełnienia zapasów warto skorzystać z oferty miejscowych targów. Dobrze jest też wpaść do historycznego miasta Auxonne, w którym przez trzy lata kwaterował Napoleon. 
 
Więcej informacji na temat szlaku turystycznego w regionie Burgundia Franche-Comté oraz propozycji tras, floty i możliwości rezerwacji online wakacji na barce w regionie Burgundia Franche-Comté znajdą Państwo na anglojęzycznej stronie internetowej Le Boat!