Skip directly to content

Charente

Region Charente
Wakacje na barce Charente

 

W regionie Charente, przez krainę znaną z niezwykłej Brandy, przepływa Charente, często określana mianem najpiękniejszej rzeki Francji. Żeglując barką po tym regionie, mogą Państwo odwiedzić sławne winnice Cognac oraz równie znane gorzelnie Hennessey, Martell oraz Jarnac, a także wytwórnię Courvoisier. Szczególną atrakcją Państwa urlopu na barce w regionie Charente będą również fortyfikacje oraz katedra w Angoulème. Wizyta w Rochefort pozwoli zaczerpnąć świeżego morskiego powietrza. Zachęcamy do wybrania się na wycieczkę rowerową poprzez spokojne lesiste krajobrazy lub pospacerowania wśród rozległych pół słoneczników.
 
W regionie Charente można poczuć prawdziwego ducha Francji. Naprawdę warto odwiedzić Cognac i skosztować niektórych sławnych trunków. Warto też zapoznać się z marynarskimi tradycjami Rochefort. Gorąco namawiamy do spacerów wzdłuż murów starego Angouleme i wizyty w muzeum produkcji papieru. W leżącym na Państwa szlaku Jarnac znajduje się kościół z 11 wieku, a w Trois-Palis można sobie sprawić przyjemność, wybierając się na zakupy do fabryki czekolady.
 
Więcej informacji na temat szlaku turystycznego w regionie Charente oraz propozycji tras, floty i możliwości rezerwacji online wakacji na barce w regionie Charente znajdą Państwo na anglojęzycznej stronie internetowej Le Boat!